Fizjoterapia/rehabilitacja

zabieg zdj 7

Akademia Zdrowia Człowieka oferuje Ci nowoczesne amerykańskie zabiegi rehabilitacyjne, uwzględniające najnowsze osiągnięcia w dziedzinie wiedzy o organizmie człowieka i sprawdzone metody oraz wieloletnie doświadczenie naszych terapeutów.

W Rzeszowie, Katowicach i Zabrzu wykonujemy zabiegi z zastosowaniem takich metod jak:

  • masaż na powięziach typu rolfing (Rolf Method of Structural Integration), zwany inaczej integracją strukturalną – jest to forma pracy z ciałem, która poprzez głęboką pracę na powięziach uwalnia z ograniczeń spowodowanych przykurczami, przyrostami, stanem zapalnym, czy też po prostu urazem, które zmniejszają mobilność ciała i jego zdolność do samo naprawy;
  • łagodne formy chiropraktyki i osteopatii – jest to wyższy poziom terapii manualnych, które popularnie nazywa się kręgarstwem, choć jest zdecydowanie łagodniejsza i w większości przypadków całkowicie bezbolesna, zapewniając jednocześnie dostrzegalne przez pacjenta szybkie efekty.

Podczas zabiegów stosujemy m.in. przyrząd do łagodnego, spokojnego, bezbolesnego nastawiania kręgów, stawów i mięśni, które zmieniły swoje położenie, pod nazwą Activator, a także kliny pod miednicą, które pod wpływem sił grawitacji, czyli ciężaru pacjenta, korygują skręcenia miednicy na które cierpią wszystkie osoby mające problem z kręgosłupem.

U naszych pacjentów stosujemy różne metody diagnozowania chorób i przyczyn bólu:

  • diagnozę kinezjologiczną,
  • diagnozę z twarzy,
  • diagnozę palpacyjną (np. wyczucie powiększenia się wątroby )
  • standardowo dostępną diagnozę na podstawie zdjęcia rentgenowskiego lub rezonansu magnetycznego i innych.

Nasze doświadczenie obejmuje m.in. usuwanie rwy kulszowej, usuwanie dolegliwości bólowych po urazach, zwiększanie ruchomości stawów zaatakowanych przez zmiany zapalne itp.

Pacjentom po urazach, złamaniach, skręceniach, z dolegliwościami spowodowanymi stanami zapalnymi stawów i innymi przyczynami polecamy również zabiegi z użyciem urządzenia Scenar.

Jak pomagamy

Spotykamy się 1 raz w tygodniu lub 1 raz na 2 tygodnie (4 wizyty), a potem co dwa tygodnie. Po 6., bezpłatnym zabiegu zdecydowana większość pacjentów czuje się świetnie, ma więcej energii, porusza się bez bólu. Część pacjentów może mieć wskazania do kontynuacji terapii co 2 tygodnie, inni rzadziej, raz na 4–6 tygodni w zależności od problemu, jego złożoności i głębokości zmian zwyrodnieniowych.

Pacjenci otrzymują instruktaż 5–minutowych ćwiczeń do wykonywania samodzielnie w domu. Ćwiczenia te utrzymają ich sylwetkę bardziej wyprostowaną, dzięki czemu nie będzie nawrotów bólu. Ponadto pacjenci otrzymują rekomendację konkretnych ziół na ich dolegliwości odkręgosłupowe oraz inne dolegliwości, z którymi do nas przychodzą!

Akademia Zdrowia Człowieka – skuteczna fizjoterapia, leczenie rwy kulszowej – Rzeszów, woj. podkarpackie i dolnośląskie